The Sisters of Mercy – BBC Sessions 1982-1984

Nigdy nie sądziłem, że kupię jeszcze kiedyś „nową” płytę Siostrzyczek. Nową w cudzysłowie, ponieważ nie są to nowe nagrania. Były dostępne jako pliki do pobrania z sieci, ale tutaj mamy je zebrane i zremasterowane na jednej płycie CD oraz płycie winylowej.

Krążek przynosi nam nagrania z trzech sesji dla radia BBC, zarejestrowane kolejno – 25 sierpnia 1982 dla Johna Peela, 4 marca 1983 dla Davida „Kid” Jensena oraz 19 czerwca 1984 ponownie dla Johna Peela. Utwory zasadniczo się nie różną od tych znanych z singli, natomiast warto tu wspomnieć o coverze „Jolene” Dolly Parton, jest to jedyna oficjalna studyjna wersja tej piosenki zarejestrowana przez zespół. Otrzymujemy tutaj też inne wersje utworów „Walk Away” oraz „No Time to Cry”. W tym pierwszym Eldritch śpiewa nieco inaczej niż w wersji znanej z płyty „First and Last and Always”. „No Time to Cry” również się różni od swojego odpowiednika na singlu i albumie, również tutaj mamy inne wokale Eldritcha i Husseya. A w „Poison door” mamy krótką fortepianową codę kończącą utwór.
Całość zamyka monumentalny cover zespołu Hot Chocolate „Emma”, ale ta wersja nie odbiega za bardzo od tej znanej z maxi singla „Dominion”.

Podsumowując, płyta może nie rzuca na kolana, ale dla każdego miłośnika rocka
gotyckiego oraz zespołu pozycja obowiązkowa.
Moja ocena 8/10


Leszek „Darkman” Kampczyk


Jedna odpowiedź do „The Sisters of Mercy – BBC Sessions 1982-1984”

  1. Awatar janciovodnik
    janciovodnik

    Piękność 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *