Kosmiczny podmuch wolności z growlem w tle – poznajcie cieszyński zespół free air!

free air to pięcioosobowy skład pochodzący z Cieszyna. Na miano Młodych Wilków Rock’ And Roll’a zasługują moim zdaniem dzięki wyważonemu połączeniu rap rocka i melodyjności, galopujących gitarowych zagrywek i epicko brzmiących elementów orkiestrowych, oraz męskiego drapieżnego growlu z falą emocji.

Wokalista Rafał Kobyliński wykonuje utwory w języku angielskim na wysokim poziomie, a wspólnie z brzmieniem jakie tworzą instrumentaliści zespołu muzyka brzmi iście amerykańsko.

Dajcie się porwać temu podmuchowi wolności!

Zespół istnieje od 2010 r. Po nagraniu debiutanckiego albumu “Miasto S.S” oraz koncertów promujących album nastąpiła przerwa. “Każdy z członków zespołu zanurzył się we własnym życiu”, a muzyka była miejscem spotkań, relacji, powrotu do korzeni i tworzenia. W 2017 r. światło dzienne ujrzał singiel The Gate.

W 2021 r. w poznańskim studio Perlazza zespół nagrał drugi album “the octaves of mine”. Płytę zapowiadał singiel pt. „2-0-1-4” (teledysk powyżej). Premiera miała miejsce 3/7/2021 r. podczas Festiwalu Local Secret w Cieszynie. Drugi koncert promocyjny odbył się na Slot Art Festiwalu w Lubiążu.

Sami piszą o sobie w ten sposób: „free air to 5 planet, których słońcem jest muzyka, to rock, który płonie w sercach, żyłach i głowach!”. 🔥 Moje serce zapłonęło natychmiast po pierwszym zapoznaniu się z muzyką zespołu, natomiast growle obudziły dziką część duszy. Poniższy utwór pt. „Euphoria” jest idalny by pogrowlować do księżyca! 🐺🌙

Tym, na co warto zwrócić uwagę w twórczości zespołu jest to, że teksty zwracają uwagę na zdrowie psychiczne i opowiadają o nurcie psychoterapii zwanym Systemem Wewnętrznej Rodziny.

Zachęcam do odwiedzenia profilu zespołu na Facebooku ( tutaj ) na którym ciągle coś się dzieje!

Jak również do zajrzenia na kanału na Youtube ( tutaj ), gdzie znajdziecie oprócz nagrań studyjnych też nagrania live – w tym prosto ze sceny!

Oczywiście, możecie też poheadbangingować do muzyki zespołu free air, która dostępna jest na Spotify ( tutaj ).

Jeden z utworów zespołu wraz z zapowiedzią wokalisty mogliście usłyszeć 20 stycznia, podczas audycji „Rozmowy z Muzyką w Tle” w Radiu Odzew. Zachęcam do obserwowania strony radia na Facebooku ( tutaj ) aby nie przegapić zapowiedzi kolejnych audycji z udziałem tego świetnego zespołu 😉

✍️ Anna Wilkoń🐺🐎

Jedna odpowiedź do „Kosmiczny podmuch wolności z growlem w tle – poznajcie cieszyński zespół free air!”

  1. Awatar elsinore

    Heⅼlo! Someоne in my Myspace grouр shared this
    site with us so I came to check it out. I’m definitely loving the information. I’m book-marking and will be tweetіng this to
    my followers! Outstanding bloɡ and fantastic style and design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *