Jak tanio kupować płyty?

Promocje w dzisiejszych czasach to zjawisko ekskluzywne. Rosnące ceny nierzadko wymagają priorytetów zakupowych, co sprawia, że hobby dotyczące muzycznych nośników często zostaje wypchnięte na margines. Niepotrzebnie! Paradoksalnie właśnie internet pomaga w delikatnych kombinacjach, które otwierają nam opcję na tani zakup płyt kompaktowych, winylowych, a nawet wracających do mody kaset!

Wiemy jak to robić, dlatego mamy dla Ciebie potężną garść gotowych rozwiązań na tanie muzyczne zakupy. Uwaga!

SHARINGOWE GRUPY FACEBOOKOWE

Jest to bezcenne źródło, nieoceniona wręcz kopalnia perełek muzycznych, które można wymienić na inną rzecz, lub nawet przygarnąć płyty za darmo! Nasza redakcja upolowała ostatnio 10 płyt (w tym Queen, Dżem, Leonard Cohen) w zamian za… spray do mycia toalet. Serio. Warto regularnie zaglądać na grupy sharingowe. Jak je znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Facebooka nazwę swojego miasta i dodać hasła „wymiana, oddam”. Niemal pewne, że znajdziesz swoją lokalną grupę, na której ludzie często w myśl idei „zero waste” chcą oddać rzeczy, z których już nie korzystają (często tak się dzieje w trakcie porządków czy przeprowadzek). Pamiętaj, że nie musisz tylko szukać ogłoszeń. Możesz też sam/a ogłosić w poście czego szukasz. Wtedy warto poprzedzić wpis hasztagiem #szukam i regularnie zaglądać do wiadomości SPAM.

Płyty muzyczne_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo

CENEO – siła porównywarek

Porównywarka cen to złoto. Właściwie od niej zawsze zaczynamy konkretne poszukiwania. Najbardziej znana i ceniona to CENEO. Tutaj po prostu trzeba prawidłowo wpisać w wyszukiwarkę tytuł i posortować oferty od najtańszych. Banalnie proste, a jak wartościowe! Dla naszego portfela oczywiście! 😉

Muzyka - porównaj ceny

EMPIK

Często mówi się, że to droga księgarnia. Niezupełnie. Empikowe promocje potrafią zaskoczyć! Aktualnie Empik proponuje akcję „druga płyta za 2 grosze”. Kupując dwie promocyjne płyty, za tańszą płacisz tylko 2 grosze! Sprawdź, jeśli nie wierzysz! Nie bez znaczenia jest też darmowa dostawa do salonu. Kolejna zaoszczędzona suma w kieszeni.

GIEŁDY PŁYT

Jedna z najstarszych form zdobywania absolutnych brylantów wśród pozycji muzycznych. Chociaż tutaj już nieco bardziej można popłynąć finansowo. Coś o tym wiemy. 😉 Niemniej warto sprawdzać takie wydarzenia. Jak? Znów z pomocą przychodzi Facebook i wyszukiwarka oraz umiejętność filtrowania. Wpisz „giełda płyt”, kliknij w zakładkę „wydarzenia”, a w okienku lokalizacji wpisz swoje miasto. I jak? Dzieje się coś ciekawego?

ALLEGRO, OLX

Chociaż te metody wydają się nieco archaiczne w pędzącym rozwojowo internecie, wciąż działają świetnie. Sprawdźmy. Założmy, że szukamy kultowego albumu Pink Floyd – „The Dark Side Of The Moon”. Zajrzyjmy na OLX… Ceny CD zaczynają się od 20 zł. Nieźle! A jak na Allegro? Podobnie! Startujemy od 19 zł! Warto pamiętać, żeby dokładnie czytać opisy. Uszkodzona płyta to przykra niespodzianka.

ZNAJOMI I RODZINA

Zanim zaczniemy poszukiwania na szeroką skalę, dobrze jest rozejrzeć się w najbliższym otoczeniu. Zapytać wujka, przyjaciółkę, znajomego, czy nie mają w asortymencie płyt, których chcieliby się pozbyć. Łatwo zapomnieć o starociach zamieszkałych na strychu lub w piwnicy. A i jest szansa, że oni zapytają swoich znajomych! Znamy to z doświadczenia.

***

Jak widzisz, sposobów na tańsze zakupy lub nawet darmowe zgarnięcie retro nośników jest całkiem sporo. Jedno jest pewne… Nic nie zastąpi faktury błyszczących płyt kompaktowych, a moment nakładania igły na winyl to unikalna magia. Warto dbać o te niszowe dobra i przedłużać ich kultowość! Sprawdź nasze ostatnie zestawienie 50 płyt do 20 zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *